Warsztaty wielkanocne z Rodzicami – dziękujemy za pomoc w organizacji warsztatów mamie Zuzi, a wszystkim Rodzicom za przybycie i zaangażowanie.
Śniadanie wielkanocne – dzieci zapoznawały się z tradycjami wielkanocnymi. Dziękujemy Rodzicom za wsparcie i pomoc w organizacji tak ważnego dla nas dnia.

Dzień Kobiet – dziękujemy chłopcom za pamięć, a Rodzicom za pomoc w kupieniu podarunków.
Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” – dziękujemy mamie Borysa za poświęcony nam czas.
Powitanie Wiosny.
Dzień kolorowej skarpetki.

Spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej pt. „Bezpieczne ferie”.
Bal karnawałowy.
Walentynki.
Dzień Dinozaura.

Wspólne kolędowanie Stokrotek, Krecików i Muchomorków z rodzicami z grupy Stokrotki .
Audycja muzyczna pt. „Brzmienie Nowego Roku. W roli głównej pianino i wiolonczela” – Agencja Artystyczna Proculture.
Zajęcia edukacyjne w klinice stomatologicznej DENmed.

6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki oraz imieniny Mikołaja Kopernika. Z tej okazji dzieci brały udział w zadaniach związanych z życiem i pracą naszego znanego Astronoma oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. 20 grudnia dzieci uczestniczyły w uroczystej Wigilii. Wspólnie śpiewały kolędy, tworzyły pozytywną więź w grupie przedszkolnej, poznały świąteczną tradycję.

7 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Postaci z Bajek. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie tak pięknych kostiumów. W piątek 10 listopada braliśmy udział w apelu z okazji Dnia Niepodległości. O godzinie 11:11 odśpiewaliśmy hymn Polski na terenie przedszkola. Z uwagą obejrzeliśmy występy o tematyce patriotycznej przygotowane przez kolegów ze starszych grup (6-latków). 14 listopada odwiedziła nas Twórcza Chata wraz z warsztatami ,,Zmysłowiakami”. Braliśmy udział w zabawach zręcznościowych m.in. dzieci pokonywały tor przeszkód oraz rzucały do celu. Oglądaliśmy i dotykaliśmy dynie, segregowaliśmy pestki dyni i ziarna kukurydzy, malowaliśmy stopami ogromne dynie, a także tańczyliśmy pośród baniek mydlanych. W listopadzie braliśmy także udział w audycji muzycznej „Polskie tańce narodowe”.

W związku z wygrana w konkursie  nasze przedszkole odwiedziła Myszka Miki. Dzieci były zachwycone. W piątek 6 października obchodziliśmy Dzień Uśmiechu, z tej okazji rozmawialiśmy o różnych emocjach, a także wykonaliśmy piękne prace plastyczne. 10 października obchodziliśmy Dzień drzewa – tego dnia grupa Stokrotki sadziła drzewka przy głównym budynku przedszkola. Tego dnia zwróciliśmy uwagę na rolę drzew w naszym życiu. 26 października dzieci uczestniczyły w spotkaniu z panem leśnikiem. Dowiedziały się, kim jest leśnik, rozmawiały na temat ważnych zadań, które wykonuje w ramach swojej pracy, przypomniały sobie zasady zachowania się podczas spaceru do lasu oraz zadawały pytania. W tym miesiącu ćwiczyliśmy też prawidłowe nakrycie do stołu oraz zasady kulturalnego spożywania posiłku. 31 października obchodziliśmy dzień dyni. Przez cały dzień towarzyszyły nam jesienne zabawy z dynią w roli głównej. Dzieci przygotowały na ten dzień z pomocą rodziców przepiękne dynie, które pięknie prezentują się w naszym kąciku przyrody.

,,DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA” to ważna data. Nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata. Dzieci są ważne, każdy to powie. Z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek. Więc wszystkim dzieciom małym i dużym życzyć dziś chcemy pięknych podróży, spełnienia marzeń, cudownych wrażeń, mnóstwa radości i samych słodkości”. Tego roku Dzień Przedszkolaka był dla nas podwójnie wyjątkowy- świętowanie połączyliśmy z udziałem w szczytnej akcji charytatywnej zainicjowanej przez fundację ,,Gdy liczy się czas”. Na zajęcia wszyscy obowiązkowo przybyliśmy w piżamach. Wybierając piżamę jako ubranie dzienne, chcieliśmy solidaryzować się z najmłodszymi pacjentami oddziałów onkologicznych, gdzie dzieci poddawane leczeniu, noszą właśnie piżamki. W akcję włączyli się wszyscy pracownicy przedszkola oraz jak zawsze niezawodni Rodzice, zasilając zbiórkę ,,Pięciozłotówka dla dziecka zdrówka” prowadzoną przez fundację. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, a wszystkim naszym Przedszkolakom życzymy samych wspaniałych chwil!