MAJ

W poniedziałek nasz kolega obchodził 4 urodziny, z tej okazji życzymy mu uśmiechu i radości każdego dnia.
We wtorek do przedszkola przyszli nasi kochani rodzice. Powitaliśmy ich wierszykami i piosenkami na Dzień Mamy i Taty, następnie udaliśmy się na plac zabaw, gdzie odbył się piknik. Cudownie było Was Kochani gościć, czas z Wami to najlepsze co możecie nam dać. Dziękujemy.

KWIECIEŃ

Nasze fasolki pięknie rosną pojawiły się liście, szkoda że nie wszystkie fasolki wykiełkowały. Tak to już jest w ogrodnictwie i przyrodzie. Nie smucimy się tylko próbujemy dalej w tym tygodniu posadziliśmy cebulę. Czekamy co też z niej wyrośnie. Wiemy już, że cebule są różne i mają wiele warstw, dzielimy je na jadalne np. czerwone, żółte, czosnkowe i niejadalne z których wyrastają kwiaty.

„A ja rosnę i rosnę…” wszystko na wiosnę rośnie nasze fasolki, cebulka wpuszcza już szczypiorek, ale przede wszystkim rosną wszystkie Sarenki, a nasza najmłodsza koleżanka obchodziła swoje 3 urodziny, życzymy Tobie samych pogodnych dni.
W czwartek uczestniczyliśmy w przedstawieniu pt. „ Jedna jaskółka wiosny nie czyni”, śmiechu było co niemiara.

W tym tygodniu mówiliśmy o zdrowiu, szczególnie o potrzebie ruchu tak ważnej dla każdego małego i dużego człowieka. Pokonywaliśmy tory przeszkód ćwicząc m. in. równowagę, skoczność, szybkość i precyzję ruchów.
Na koniec ciężkiej pracy spotkaliśmy się z klaunem, aby zadbać o nasz dobrostan psychiczny, bo jak powszechnie wiadomo „śmiech to zdrowie”. W tej miłej atmosferze życzymy wszystkim aktywnie spędzonego weekendu  i dobrej zabawy.

Koniec kwietnia zwrócił naszą uwagę na konieczność dbania o Ziemię. Uczyliśmy się segregować śmieci, poznaliśmy ważne zasady dbania o przyrodę, bo chcemy, żeby nasza Matka Ziemia była uśmiechnięta, jak ta którą wklejaliśmy plasteliną.
W tym tygodniu nasza Zosia obchodziła swoje 4 urodziny. Życzymy Tobie wszechstronnego rozwoju i radości z zabawy na łonie przyrody.

MARZEC

W tym tygodniu wykonywaliśmy ćwiczenia oddechowe z wykorzystaniem słomek i piórek. Pamiętamy o nabieraniu powietrza noskiem i nie gryzieniu słomki. W piątek obchodziliśmy Dzień Kobiet z tej okazji chłopcy wręczył koleżankom piękne tulipany.

Kochani początek wiosny to bardzo pracowity czas również dla nas. Zacznijmy od początku.
Posadziliśmy ziarenka fasoli i dowiedzieliśmy się czego rośliny potrzebują do życia. Pilnie obserwujemy nasze fasolki, które już pękły i wypuszczają korzenie!!!
Świętowaliśmy 4 urodziny naszych kolegów życzymy im mnóstwa radości i takich super kolegów i koleżanek jak my.
W pierwszy dzień wiosny maszerowaliśmy z wszystkimi grupami naszego przedszkola, aby powitać tą wspaniałą porę roku . Dowiedzieliśmy się kim jest Marzanna i dlaczego się ją topiło.
Poza tym zaangażowaliśmy się w Dzień Kolorowych Skarpetek, wiemy że inny znaczy wyjątkowy.
Na koniec świętowaliśmy Dzień Wody, która jest potrzebna wszystkim i wszystkiemu, sprawdzaliśmy co pływa, a co tonie, mieszaliśmy kolory.
Sami widzicie w naszym przedszkolu nie ma miejsca na nudę. Pozdrawiamy.

Jesteśmy gotowi na Święta  Znamy zwyczaje i tradycyjne wielkanocne potrawy , przygotowaliśmy wraz z rodzicami piękne wianki, które udekorują nasze domy na Święta. Jesteśmy też gotowi na spotkanie z Zajączkiem Wielkanocnym , znamy dobrze jego ślady!!! Dlatego udało mam się znaleźć prezenty, które umilą nam czas spędzony w przedszkolu
Pozostaje nam tylko złożyć wszystkim  najpiękniejsze życzenia:
Niech Wam jajeczko dobrze smakuje,
bogaty zajączek uśmiechem czaruje.
Mały kurczaczek spełni marzenia,
wiary, radości, miłości, spełnienia.
Sarenki wraz z Paniami

LUTY

Pierwszy tydzień lutego przywitał nas audycją muzyczną „ W zimowym Meksyku” poznawaliśmy rytm w muzyce i matematyce.
W czwartek obchodziliśmy bardzo ważne święto dla każdego łasucha
Dzień jak co dzień – cóż za bzdura! Dziś w przedszkolu pączków góra. Małe pączki, duże pączki, dziś po nie sięgają rączki. I kalorii nikt nie liczy… Cóż za święto, czy ktoś wie? Tłusty czwartek ! Cieszmy się!

Nasze dwie koleżanki już skończyły cztery lata. Życzymy Wam dużo ciekawych przygód.

STYCZEŃ

W Sylwestra nasz kolega kończył 3 lata, z tego powodu zmuszeni byliśmy świętować jego urodziny nieco później .
Na początku Nowego Roku dowiedzieliśmy się jak dbać o ptaki, co jedzą i jak możemy im pomóc przetrwać trudny zimowy czas.
Doskonaliliśmy umiejętności matematyczne poprzez przeliczanie wróbelków i porównywanie ich liczebności w karmnikach.

Hu hu ha  my się zimy nie boimy i wesoło się bawimy  jeździmy na sankach, robimy aniołki i lepimy śnieżki.

Ach co to był za tydzień dwoje z nas obchodziło 4-te urodzinki, a nowy kolega 3-cie.
Doskonaliliśmy się w pracy zespołowej i wspólnie wykonaliśmy pingwinkowe plakaty.

GRUDZIEŃ

Ho ho ho nie próżnujemy. W tym tygodniu wspólnie ubieraliśmy choinkę, obchodziliśmy imieniny Mikołaja Kopernika, z tej okazji musieliśmy wykonać kilka zadań w różnych salach naszego przedszkola, a na koniec  tygodnia była świetna zabawa na  warsztatach przeprowadzonych przez Twórczą Chatę.

Kochani w tym tygodniu, aż dwoje z nas miało urodziny i to już trzecie!!!
Uczestniczyliśmy w koncercie muzyki prosto z Zakopanego, a niezawodna Kicia Kocia pomogła nam stworzyć nasze własne instrumenty i orkiestrę. Już nie możemy doczekać się przyszłego tygodnia.

Święta to magiczny czas, życzymy wszystkim wesołych, rodzinnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia.

LISTOPAD

Początek listopada umożliwił nam obserwację przyrody, szczególnie kolorowych liści, a Kicia Kocia opowiedziała nam czym jest deszcz i burza. Rozwijaliśmy sprawność fizyczną, zwłaszcza równowagę podczas gimnastyki. Tydzień zamknęły obchody Święta Niepodległości.

Nie odpoczywamy, w tym tygodniu ciężko pracowaliśmy przygotowując ścieżkę sensoryczną stymulującą nasz układ nerwowy, rozwijającą motorykę dużą i wyobraźnię dotykową, kształtującą zmysł równowagi i koordynację ruchową. Wiernie towarzyszyła nam Kicia Kocia, która niestety się rozchorowała i potrzebowała pomocy lekarza.

W tym tygodniu dużo się działo Nasz kolega miał urodziny
Z okazji Międzynarodowego Święta Praw Dziecka nasi koledzy i koleżanki z grupy Liski  przygotowali dla nas przedstawienie.
Malowaliśmy tęczę utrwalając nazwy kolorów .
Na koniec tygodnia uczestniczyliśmy w przedstawieniu z okazji Dnia Misia.

PAŹDZIERNIK

„Jabłuszko, gruszeczka, śliweczka takie jesienne owoce mam…” pierwszy tydzień października był bardzo owocowy: z zamkniętymi oczami smakowaliśmy owoce, czerwoną farbą malowaliśmy jabłuszka, które umieściliśmy na wspólnie narysowanej jabłonce.
Poznaliśmy też Kicię Kocię, którą wspólnie ozdabialiśmy.
2 października odwiedził naszą grupę przemiły Mickey.
10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa, z tej okazji wspólnymi siłami posadziliśmy drzewka w ogrodzie przedszkolnym. Poznaliśmy Dąb i Kasztanowiec oraz ich owoce, a każdy z nas wykonał swoje drzewko z jesiennymi paluszkowymi liśćmi.
Jak co tydzień w nauce towarzyszyła nam Kicia Kocia, która tym razem uczyła nas pracy w parach z wykorzystaniem piłeczek sensorycznych (za które bardzo Wam Kochani Rodzice dziękujemy) oraz co to znaczy „tyle samo” w matematyce.
„Wiewióreczka z rudą kitą…” w tym tygodniu Kicia Kocia pomogła nam poznać leśne zwierzęta. Chętnie uczestniczyliśmy w zajęciach ruchowych z wykorzystaniem szarf i woreczków oraz wzajemnie wykonywaliśmy masażyki.

W tym tygodniu poznaliśmy jesienne warzywa, rozpoczęliśmy cykl „Kolory są wśród nas” i dlatego w środę przyszliśmy ubrani na pomarańczowo, a w naszej tematyce królowała dynia. Wyklejaliśmy dynię bibułą oraz robiliśmy masę sensoryczną „dyniolinę”. Kicia Kocia zaprosiła nas na witaminowe przyjęcie. Rozmawialiśmy na temat zdrowej żywności i segregowaliśmy produkty na owoce i warzywa, a poranną gimnastykę uświetniły nam gumy.

WRZESIEŃ

 Kochani rodzice przesyłamy parę informacji o naszych początkach w przedszkolu. Jesteśmy w dobrych rękach, Panie dbają o nas i zapewniają nam wiele atrakcji, między innymi: wspólną zabawę, tańce, spacery po parku. Rozwijamy też swoje talenty i dlatego świętowaliśmy Dzień Kropki. Jest nam tu dobrze i miło spędzamy czas.

Ostatni tydzień września przywitał nas urodzinami naszego kolegi oraz powitaniem jesieni, a zakończył się fantastycznym Dniem Chłopaka podczas którego dziewczynki obdarowały chłopców medalami i upominkami.