W tym miesiącu braliśmy udział w kolejnej audycji muzycznej. Wysłuchaliśmy utworów słynnego kompozytora – Ludwiga van Beethovena. Mogliśmy zagrać na różnych instrumentach oraz poznać ich ciekawostki.

W kwietniu omawialiśmy temat „Ruch to zdrowie”. Razem z Kicia Kocia poznaliśmy różne dyscypliny sportowe. Z papryka Polą dowiedzieliśmy się, że zdrowe odżywianie jest ważne. Ćwiczyliśmy, pokonywaliśmy tor przeszkód w sali i na powietrzu. Najlepsze były wyścigi w workach.

W tym tygodniu rozmawialiśmy o sztuce: teatrze, malarstwie, muzyce i cyrku. Dzieci malowały obraz patyczkami, obejrzały teatrzyk Kamishibai „Wilk i siedem koźlątek”, grały w orkiestrze i były akrobatami w cyrku.

Dzieci poznały polskie przysłowie ” W marcu jak w garncu”, a także  sposoby ubierania się i odżywiania w okresie wiosennym. Poznały również przygody Ogórka Olka.

W tym tygodniu dzieci utrwalały nazwy zwierząt wiejskich i ich dzieci.

Poczuliśmy wiosnę i zaprosiliśmy ją do naszej sali – stworzyliśmy mały, grupowy ogródek.

W tym tygodniu poznaliśmy wiosenne kwiaty: przebiśniegi, hiacynty, krokusy. Byliśmy w Muzeum Etnograficznym, gdzie poznaliśmy dawne, wielkanocne zwyczaje. W barwnym korowodzie przywitaliśmy Wiosnę. Wsadziliśmy bratki, które ozdobiły wejścia do przedszkola.

Braliśmy udział w audycji muzycznej, poznaliśmy muzykę jazzową. Poznaliśmy również nowe instrumenty: suzafon, klarnet i banjo.

W lutym obchodziliśmy dzień dinozaura. Dzieci zamieniły się w dinozaury i miały do wykonania różne zadania.

W ramach projektu „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”, odbyliśmy kosmiczną podróż po planetach. Poznaliśmy bliżej Słońce i Księżyc. Dowiedzieliśmy się różnych ciekawych rzeczy o kosmosie.

W tym tygodniu rozmawialiśmy, jak zwierzęta i dzieci przygotowują się do zimy ( pożywienie i ubrania). W środę poznaliśmy kolejne przygody ” Kici Koci. Zima”. Sprawdzaliśmy, czy dzieci wiedzą co powinny ubrać, gdy na dworze jest zimno. Odbył się też krótki kurs jazdy na nartach. Dzisiaj odbył się konkurs wiedzy o zwierzętach. Wszyscy zajęli I miejsce. Zrobiliśmy „kubeczek dla ptaszków”

Z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika odbyliśmy kosmiczną podróż po różnych salach. Na początku pokonaliśmy tor przeszkód w naszej grupie, później odwiedziliśmy sale: kosmiczna relaksacja, jak powstał kosmos, dom Mikołaja z klocków, obejrzeliśmy film i piosenkę edukacyjną, salę sensoryczną, wystawa prac i zdjęć, budowanie rakiety.

21 grudnia powitaliśmy pierwszy dzień zimy.

Dzień postaci z bajek – w tym dniu układaliśmy puzzle, rozwiązywaliśmy zagadki, kolorowaliśmy. A wszystko było związane z ulubioną bajką i postacią z bajki. Robiliśmy zdjęcia w ramce. Było mnóstwo zabawy i uśmiechów.

Poznaliśmy kolejne przygody Kici Koci. Tym razem nasza bohaterka była chora i musiała iść do lekarza.

W tym tygodniu poznaliśmy symbole narodowe. Napisaliśmy i wysłaliśmy list do Mikołaja.

20 listopada obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Obejrzeliśmy występ w wykonaniu starszych dzieci z grupy Żabki.

Braliśmy udział w audycji muzycznej pt.: „Polskie tańce narodowe”. Poznaliśmy tańce: mazurek, oberek, kujawiak, polonez, krakowiak.
Obchodziliśmy Dzień pluszowego misia. Wspólnie przygotowaliśmy misiowi przyjęcie urodzinowe, robiliśmy zdjęcia, bawiliśmy się z ulubionym misiem.

Spotkanie z Myszką Miki.

Obchodzony w naszej grupie Dzień Uśmiechu był inspiracją do wspólnych zabaw.

W październiku rozpoczęliśmy projekt „Witaminki” – jest to projekt edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe. Zaczęliśmy od wyzwania dyniowego.

Braliśmy udział w teatrzyku pt. „Kolory jesieni”.

W tym tygodniu poznaliśmy zawód listonosza, ustaliliśmy kształty i nazwy figur geometrycznych. Poznaliśmy nowe przygody Kici Koci. Tym razem odwiedziliśmy z nią las i jej mieszkańców.

Braliśmy udział w audycji muzycznej „Zaczarowany świat bajek” – poznaliśmy instrumenty dęte i przypomnieliśmy sobie melodie różnych bajek.

W tym miesiącu odwiedził nas leśnik. Poznaliśmy jego prace i dowiedzieliśmy się jakie rośliny i zwierzęta możemy spotkać w lesie.

Pomidorowe  wyzwanie – dzieci poznały różne rodzaje pomidorów ( kształty, kolory, wielkość). Wzięły  udział w przedstawieniu wiersza  „Pomidor”, lepiły z plasteliny.

Wrzesień rozpoczęliśmy od poznania nowej sali i wspólnych zabaw ma świeżym powietrzu. Obchodziliśmy Dzień Kropki oraz Dzień Przedszkolaka. Braliśmy udział w akcji sprzątania świata. Wspólnie wybraliśmy się do sklepu po ogórki, które później razem kisiliśmy. Spacerowaliśmy w parku, szukając skarbów jesieni.  Rozpoczęliśmy projekt „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy” – dzieci poznały bohaterów książki. Obchodziliśmy Dzień Chłopaka.