Marzec był dla Misiów niezwykle pracowity. Początek miesiąca to Dzień Kobiet. Chwilę później nasze maluchy stały się pełnoprawnymi przedszkolakami. 12 marca miało miejsce uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Poza tym Misie wzięły udział w Warsztatach Wielkanocnych, które poprowadziły Panie z Twórczej Chaty. Dzieci malowały gipsowe pisanki, karmiły marchewkami zajączki oraz skorzystały z wielkanocnej sesji fotograficznej. Wspólnie z innymi grupami przywitały wiosnę, posadziły rzeżuchę, ozdobiły pisanki. Obchodząc Dzień Wody dowiedziały się, jak mogą zatroszczyć się o wodę na ziemi oraz zaobserwowały, co pływa a co tonie. Pod koniec marca podczas zajęć otwartych dla rodziców, które zbiegły się z Międzynarodowym Dniem Teatru, obejrzały przedstawienie o niesfornej królewnie, poznały różne rodzaje lalek teatralnych a nawet same wcieliły się w aktorów- lalkarzy. W trakcie warsztatów wykonały lalki teatralne- królewicza i królewnę oraz zjadły śniadanie wielkanocne wspólnie z rodzicami. Hojny zając podarował Misiakom nowe klocki. Ach, ile radości sprawił naszym maluchom!

Luty to ferie ale nie tylko. Misie wzięły udział w  audycji muzycznej „W zimowym Meksyku”. Obchodziły Dzień Kota oraz Dzień Dinozaura. Codziennie ćwiczyły piosenki i wiersze, aby niedługo zaprezentować je rodzicom na Pasowaniu na Przedszkolaka. I oczywiście bawiły się wspólnie, budowały, kolorowały, czytały…

W styczniu Misie wzięły udział w audycji muzycznej Proculture „Brzmienia Nowego Roku”. Przygotowały piękny występ dla swoich kochanych babć i dziadków. Pod koniec stycznia Misie szalały na parkiecie z okazji Balu Karnawałowego.

Misie wykonały świąteczne ozdoby i wspólnie ubrały choinkę.

Z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika odbyły kosmiczną podróż po salach innych grup, gdzie wykonały ciekawe zadania. Wzięły również udział w warsztatach przeprowadzonych przez panie z Twórczej Chaty.

Spotkanie z Teatrem Magmowcy ” Pingwin negatyw„.

Audycja muzyczna pt. „Święta Bożego Narodzenia w Zakopanem”

Boże Narodzenie to czas magiczny, radosny. Czas pełen zadumy, refleksji, rodzinnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował  również w naszej grupie, 18 grudnia. Tego dnia odbyło się wigilijne spotkanie z rodzicami. Bożonarodzeniowy klimat dopełniały okolicznościowe dekoracje, choinka oraz wizyta świętego Mikołaja.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Spotkanie z Twórcą Chatą  pt. „Zmysłowiaki” – Misie brały czynny udział w zajęciach pełnych ruchu, muzyki, plastyki oraz sensoryki.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka naszą grupę odwiedziły dzieci z grupy Motylków. Misie były zaciekawione programem artystycznym przygotowanym przez starszaków.

Dzień Pluszowego Misia – Dzieci w tym wyjątkowym dniu obejrzały przedstawienie o niedźwiadku, który pierwszy raz idzie do przedszkola i bardzo się boi, wykonały prace plastyczne używając płyt cd i kolorowego papieru oraz skorzystały z foto budki.

2 października odwiedziła naszą grupę Myszka Miki. Nie brakowało pozytywnych emocji związanych z popularną postacią bajkową 🙂 Na pamiątkę zostało wykonane wspólne grupowe zdjęcie.
Dzień Piżamy w przedszkolu „GDY LICZY SIĘ CZAS”
04.10.2023 r. w sali Misiów zorganizowany został Dzień Piżamy. Uczestnicy byli ubrani w piżamy- w „strojach”, które towarzyszą na co dzień chorym dzieciom. Tego dnia dzieci odbyły symbolicznie bieg oraz chętnie uczestniczyły w zabaw ruchowych. Tym samym pokazaliśmy, że w nas jest siła i dobre serce. Ten dzień jeszcze bardziej otworzył w nas wszystkich wrażliwość na potrzeby innych. Przedszkolaki wykonały piękny plakat wypełniony zaprojektowanymi przez siebie kolorowymi piżamkami.
W dniu 9 października naszą grupę odwiedził dziadek Oliwii, pasjonat pszczół i pszczelarstwa, który opowiedział dzieciom o procesie powstawania miodu, pokazał strój pszczelarza oraz wyjaśnił jak ważną rolę pełnią pszczoły w środowisku. Podczas zajęć tematycznych pomagała mama Oliwii, która wykonywała świeczki. Obydwojgu bardzo dziękujemy 🙂

W naszej grupie 10 października 2023 r. odbyło się Święto Drzewa, którego celem było zainspirowanie przedszkolaków do podejmowania działań proekologicznych, kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec świata przyrody, oraz poszerzanie zasobu wiadomości na temat środowiska przyrodniczego. W tym dniu dzieci posadziły własne drzewa.

W naszej grupie odbyły się zajęcia w ramach projektu edukacyjnego „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”- cz. 2.

Fotorelacja z przedstawienia pt. „Kolory jesieni” w wykonaniu teatru Magmowcy.

Zajęcia tematyczne w ramach projektu „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”.

Dzień Origami- dzieci czerpały radość z wykonywania zadań.

Fotorelacja z audycji muzycznej, która odbyła się 25 października. Dzieci poznały instrumenty dęte.

26 października dzieci z grupy Misie odbyły zajęcia z zakresu alpakoterapii.

Dzień Dyni

Pierwsze dni września w grupie trzylatków to szczególny czas- rozłąki z rodzicami, poznawania przedszkola i wdrażania do życia społecznego z rówieśnikami. W tych dniach towarzyszy wiele emocji. Misie podjęły już wyzwanie pójścia na spacer przy pomocy węża, brały udział w teatrzyku Kamishibai. Na twarzach dzieci można było zaobserwować zaciekawienie i uśmiech. Oby tak dalej!

Kochane maluchy, trzymamy za Was mocno kciuki i cieszymy się, że jesteście z nami!!!

W czwartek 28 września dzieci z grupy Misie odbyły pierwsze zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu pt „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”. Dzieci uświadomiły sobie, że każdy człowiek zmaga się z emocjami takimi jak : radość, smutek, złość. Zajęcia prowadziła pedagog p. Agnieszka Renk.

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.
Z tej okazji chłopcy otrzymali upominki. Nie brakowało dobrego humoru, życzeń i uścisków.
Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.