Ostatnio u nas wiele się dzieje! Dzieci wzięły aktywny udział w audycji muzycznej i obejrzały wspaniałe przedstawienie ! Radości nie było końca! Każde dziecko chciało zostać aktorem, zagrać główną rolę, zagrać na instrumentach lub założyć nietuzinkowy kostium. Na pewno jeszcze nieraz będzie okazja !

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z naszej grupy przygotowali dla dziewczynek piękne laurki. Wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek, czym nadały temu dniu więcej radości. Kreciki świetnie bawiły się na warsztatach w Twórczej Chacie. Szukały jajek, malowały pisanki, karmiły zajączka i układały puzzle. Oddały się całym sercem powierzonym zadaniom. Z radością powitały Panią Wiosnę piękną piosenką. Mimo deszczu i nieciekawej aury humory dopisywały. Zgodnie z obietnicą, dzieci wzięły udział w niesamowitych warsztatach „Wielkanoc w świetle UV”. Sensoryczne, kolorowo, nietypowo – dzieci były zachwycone! Dziękujemy za zaproszenie! Kolejna audycja muzyczna za nami ! Pan Jarek z muzykami, piękna muzyka i ogrooomne instrumenty!

Dzieci z grupy Krecików świętowały Walentynki. Przygotowały piękne kartki dla miłych ich sercu osób oraz zrobiły sobie zdjęcia w przygotowanej z tej okazji fotobudce.

Dzieci z naszej grupy zostały zaproszone na wspólne kolędowanie z rodzicami dzieci ze Stokrotek… Pięknie dziękujemy! Było wspaniale!

Nowy miesiąc rozpoczęliśmy imieninkami Blanki – „urodziny imienia” tak Blanka wytłumaczyła dzieciom dzień imienin. Uścisków było co nie miara i oczywiście słodkości! Spektakl „Kopytka w górę”- dzieci przekonały się, czy osiołek może zostać reniferem i dlaczego sanie Mikołaja są wygodne. Spotkanie w Dworze Artusa było pełne dobrych emocji i zakończyło się wizytą Mikołaja i słodkim upominkiem dla każdego dziecka. Grudzień rozpoczął się również bardzo pracowicie. Kreciki przygotowały ozdoby świąteczne i pięknie udekorowały choinkę. 4 grudnia wybraliśmy się do Muzeum Historii Partaczy. Dzieci przygotowały i ozdobiły pierniczki. 6 grudnia obchodziliśmy imieniny Mikołaja Kopernika. Tego dnia było dużo atrakcji. Kreciki doskonale radziły sobie z zadaniami i wykazały się dużą wiedzą o kosmosie. 8 grudnia odbyły się rodzinne warsztaty. Dzieci wraz z rodzicami, babciami, wujkami oraz ciociami wykonały przepiękne świeczniki. 12 grudnia Kreciki uczestniczyły w przedstawieniu Teatru Magmowcy „Pingwin negatyw”. 13 grudnia dzieci wzięły udział w audycji muzycznej pt,: ” Święta w Zakopanem”. Wysłuchały przepięknych aranżacji polskich, tradycyjnych kolęd, poznały tradycyjne instrumenty muzyczne i poczuły magię świąt. 18 grudnia Kreciki zagrały przedstawienie świąteczne przed najważniejszą dla nich publicznością, czyli przed rodzicami. Miłym zakończeniem tej uroczystości była wizyta świętego Mikołaja, który wręczył prezenty. Dzieci były bardzo szczęśliwe. 20 grudnia Kreciki wraz ze Stokrotkami i Muchomorkami zasiadły przy wigilijnym stole, by razem zjeść posiłek, śpiewać kolędy oraz składać sobie życzenia.

10 listopada dzieci obchodziły Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji odśpiewały Hymn Polski, wspólnie z innymi przedszkolakami. Urodziny Adasia! Zajęcia edukacyjne z kolorami – dzieci dowiedziały się jak mieszać kolory, aby uzyskać piękne barwy.  Zajęcia z kodowania w naszej grupie. Po kolorach do celu! Dzieci wzięły udział w przeglądzie samodzielnie przygotowanych scenek, które opowiadały o ich prawach. 13 listopada byliśmy w Twórczej Chacie na dyniowych warsztatach. Mieliśmy okazję karmić i głaskać kozy, oraz brać udział w ciekawych zajęciach. Dzieci świętowały dziś Dzień Pluszowego Misia. Niektóre dzieci przebrały się za misia, inne przyniosły swoje ukochane misie do przedszkola. Dzieci rozwiązywały zagadki, ubierały misia w kolory, razem z misiem z misiem wyruszyły w podróż (opowieści ruchowe). Dzieci z zainteresowaniem rozwiązywały zagadki i łamigłówki obrazkowe, układały ciągi obrazków, doszukiwały się zarówno różnic jak i podobieństw na obrazkach w ramach dodatkowych zajęć z logiki prowadzonych przez p. Ewę.

W poniedziałek 02.10.2023 grupę ” Kreciki” odwiedzili niezwykli goście. Były to postacie z ulubionych bajek. Dzieci miały okazję porozmawiać i pobawić się z Myszką Miki. Był również czas na wykonanie pamiątkowych zdjęć. Radość dzieci była ogromna. W piątek 06.10.2023 świętowaliśmy urodzinki Amelki i Zuzi. Zaśpiewaliśmy solenizantkom ” Sto lat” oraz złożyliśmy życzenia. Dziewczynki poczęstowały dzieci słodyczami. W poniedziałek 9 października Kreciki pojechały na wycieczkę do Wiejskiego Gospodarstwa Edukacyjnego” Babaluda”. Odwiedziły zagrody ze zwierzętami, w których mogły zobaczyć: kury, kozy, owce, alpaki, kucyki, osły. Miały okazję  nakarmić i pogłaskać zwierzaki oraz pobawić się na placu zabaw. Uczestniczyły również w tradycyjnym kiszeniu kapusty, poszukiwały największej dyni oraz słuchały opowieści o dawnym życiu na wsi. Po wizycie na polu dyniowym na dzieci czekał słodki poczęstunek w postaci przepysznych racuchów. Z okazji Dnia Drzewa dzieci wspólnie zasadziły dwa drzewka w ogrodzie przedszkolnym. W naszej grupie w tym miesiącu odbyły się również zajęcia z poznawania emocji pt. „Jak słuchać uważnie?”. Dzieci wzięły także udział w spotkaniu z leśnikiem, który opowiedział o swojej pracy, zachęcił dzieci do wizyt w lesie. Opowiedział o właściwym zachowaniu w lesie, darach lasu i zwyczajach wybranych zwierząt. 25 października Kreciki miały okazję wysłuchać audycji muzycznej pt. „Zaczarowany świat bajek”.