24.04 Wizyta pracownika MPO. Zajęcia dydaktyczne – segregujemy śmieci

22.04 Dzień Ziemi

18.04 Zajęcia edukacyjne w bibliotece

11.04 Audycja Muzyczna „Jedna jaskółka wiosny nie czyni”

09.04 Spotkanie z pielęgniarką z okazji Światowego Dnia Zdrowia

27.03 Śniadanie Wielkanocne

26.03 Audycja muzyczna „Jazz – muzyka improwizowana”

Praca plastyczna „Krokus”

Międzynarodowy Dzień Wody –  dzień z doświadczeniami

Pierwszy Dzień Wiosny: wspólne odśpiewanie wiosennych utworów.

Wspólne wysiewanie rzeżuchy z mamą Krzysia i mamą Magdy.

Aktywności w trakcie zajęć dydaktycznych: współpraca w grupach podczas budowania gniazd dla ptaków z klocków.

Aktywności w trakcie zajęć dydaktycznych: budowanie z klocków bankomatu, scenki dramowe – wcielanie się w rolę ekspedienta oraz klienta. Wycieczka do sklepu spożywczego.

Poszukiwanie pierwszych oznak wiosny w parku.

02.02 wycieczka do Baja Pomorskiego na spektakl pt.: „Słońce świeci wszystkim”

06.02 głośne czytanie przez mamę Alicji w ramach Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

09.02 głośne czytanie przez mamę Mai w ramach Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom oraz wykonanie „stworków” z papierowych rolek

Zabawa matematyczna „Liczymy guziki bałwankom”

09.01.24 Rysowanie na tacach z kaszą manną, doskonalenie motoryki rąk i palców

10.01.24 „Brzmienia Nowego Roku” Audycja Muzyczna Proculture

16.01.24 Zimowe spotkanie ze Strażą Miejską

Herbatka dla Babci i Dziadka – fabryka prezentów

Aktywności w ramach projektu „Magiczny autobus – podróż przez siedem kontynentów” – Antarktyda, Ameryka Południowa

Bal Karnawałowy

20.12 Wigilia przedszkolna

14. 12 Spotkanie świąteczne z rodzicami

13.12 Audycja muzyczna pt.:” Święta Bożego Narodzenia w Zakopanem

12.12 Teatr Magmowcy „Pingwin Negatyw”

8.12 Wycieczka do Teatru Muzycznego

6.12 Mikołajki – imieniny Mikołaja Kopernika

4.12 Wspólne strojenie choinki, wysyłanie listów do Św. Mikołaja

27. 11 Warsztaty świąteczne z mamą Magdy i Kaliny

24. 11 Dzień Pluszowego Misia

23. 11 Prelekcja przyrodnicza pt.” Toruń chroni jerzyki”

22. 11 Audycja muzyczna pt. „Polskie tańce narodowe – skrzypce, kontrabas”

20.11 Dzień Praw Dziecka – wspólna recytacja wiersza i odśpiewanie piosenki dla dzieci z grupy „Misie”

17.11 Zajęcia sensoryczne z Twórczej Chaty

17.11 Głośne czytanie bajki przez mamę Piotrusia w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

13.11 „W poszukiwaniu zdrowia” ćwiczenia gimnastyczne

10.11 Dzień Niepodległości. Tego dnia nasza grupa miała przyjemność uczestniczyć w apelu zorganizowanym przez grupy sześciolatków oraz z całą społecznością naszego przedszkola uroczyście odśpiewaliśmy Hymn Polski o godzinie 11.11

31.10 odwiedziła nas mama Kalinki, która opowiedziała dzieciom o zawodzie pilota wycieczek oraz pokazała ciekawe pamiątki z dalekich krajów. Wizyta przedstawicieli z Nadleśnictwa Gniewkowo. Wyjście do Biblioteki Książnicy Kopernikańskiej Filia Nr 4. Audycja muzyczna „Zaczarowany świat bajek – trąbka, puzon, tuba”. Jesienna matematyka z kasztanami – zabawa dydaktyczna. Chemiczne eksperymenty z mamą Alicji.

Dzień drzewa – wspólne sadzenie drzewka na terenie przedszkola.

Praca plastyczna – korale dla Pani Jesień. Jesienny teatr Magmowcy pt.: „Kolory Jesieni”

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt Motylki odwiedziły gabinet weterynaryjny. Podczas wizyty dzieci mogły zobaczyć jak wygląda praca weterynarza oraz osobiście wesprzeć czworonożnego pacjenta. Również 2.10 dzieci odwiedziła Myszka Miki, z którą grupa wspólnie zaśpiewała i zrobiła pamiątkowe zdjęcie. W piątek (6.10) Motylkom towarzyszył szeroki uśmiech z okazji Dnia Uśmiechu.

We wrześniu Motylki świętowały z okazji Dnia Kropki, Przedszkolaka oraz chłopcy obchodzili Dzień Chłopaka. Poszukiwały pierwszych oznak jesieni w pobliskim parku, obserwowały ruch drogowy, przejścia dla pieszych, przypominały informacje o znakach drogowych. Każdego dnia wychodziliśmy na świeże powietrze, by czerpać jak najwięcej z pięknej wrześniowej pogody i obserwować pierwsze jesienne zmiany w naturze.