PROCEDURA ODWOŁAWCZA W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM DO PRZEDSZKOLI NA ROK SZKOLNY 2024/2025

W dniu 18 kwietnia 2024 r. do godz. 12.00 zostaną ogłoszone listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli na rok szkolny 2024/2025.

W przypadku nieprzyjęcia kandydata do przedszkola rodzic ma prawo skorzystać z procedury odwoławczej opisanej w art. 158 ust. 6-9 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2023 r. poz. 900 z późn. zm.).

Uwzględniając procedurę odwoławczą i tegoroczne terminy postępowań rekrutacyjnych określone w  załączniku nr 1 do zarządzenia nr 11 Prezydenta Miasta Torunia z dnia 24 stycznia 2024 r. w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, a także terminów składania dokumentów do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas I szkół podstawowych w roku szkolnym 2024/2025:

• do 22 kwietnia 2024 r., tj. w terminie 3 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, rodzic kandydata może wystąpić do komisji rekrutacyjnej w przedszkolu z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do tego przedszkola,
  • uzasadnienie komisja rekrutacyjna sporządza w terminie 3 dni od dnia wystąpienia przez rodzica kandydata z wnioskiem, uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia, oraz liczbę punktów, którą kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym,
  • rodzic kandydata może wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, w terminie 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia,
  • dyrektor przedszkola rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 3 dni od dnia otrzymania odwołania, na rozstrzygnięcie dyrektora danego przedszkola służy skarga do sądu administracyjnego.

W przypadku nieprzyjęcia  kandydata do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej 15, wniosek o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata składa się do komisji rekrutacyjnej w Przedszkolu Miejskim nr 11 w Toruniu, z siedzibą przy ul. Niesiołowskiego 4.

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła nam w powitaniu wiosny. Było wiosennie, kolorowo i radośnie.

Nasze przedszkole na znak solidarności z osobami niepełnosprawnymi wzięło udział w akcjach „Wyjątkowa skarpetka” oraz „Puszczam oczko”.

Informujemy, że zebrane podczas kiermaszu świątecznego środki pieniężne zostały przeznaczone w całości przez Główną Radę Rodziców na zakup następującego sprzętu sportowego:

Piłki do gry w piłkę nożną – 10 szt.

Pachołki do gry – 30 szt.

Pachołki treningowe – 2 zestawy

Woreczki z grochem – 100 szt.

Hula-hop – 20 szt.

Chusty animacyjne typu klanza (3m) – 2 szt.

Ścieżki sensoryczne – 2 zestawy

Gumy animacyjne – 3 szt.

Dodatkowo, zostały zakupione obręcze gimnastyczne (24 szt.) oraz worki do skakania (3 zestawy) w łącznej kwocie 636 zł.

Sprzęt sportowy będzie jest do dyspozycji wszystkich grup.

9 listopada nasze przedszkolaki z grupy Krasnali wybrały się z wizytą do Prezydenta Miasta Torunia do Urzędu Miasta. Spotkanie dotyczyło zbliżającego się Ogólnoświatowego Dnia Praw Dziecka. Cała rozmowa przebiegała w miłej atmosferze. Pan Prezydent Michał Zaleski był zaskoczony poziomem wiedzy naszych dzieci, zarówno z dziedziny praw i obowiązków, jakie im przysługują, jak również informacji o Mikołaju Koperniku czy mieście Toruniu. Na koniec spotkania Krasnale zaśpiewały piosenkę o Polsce, a pan Prezydent wręczył im prezent dla przedszkola (gry edukacyjne, książki). Na pewno dla dzieci, jak również samego pana Prezydenta było to wyjątkowe spotkanie.

ROK SZKOLNY 2023/2024

Nazwa grupy w roku szkolnym 2022/2023 Nazwa grupy w roku szkolnym 2023/2024
Misie (3-latki) Jeżyki (4-latki) – wejście dla dzieci młodszych
Biedronki (4-latki) Wiewiórki (5-latki) – wejście dla dzieci starszych