Co działo się w roku szkolnego 2022/2023?  Zapraszamy do obejrzenia archiwum.

Skończyły się wakacje i wróciliśmy do przedszkola. Przywitaliśmy nowe grupy maluszków. Obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Pamiętaliśmy o przyrodzie wzięliśmy udział w akcji Sprzątanie świata. „Biedroneczki są w kropeczki” – Dzień Kropki był okazją do piegowatych zabaw. Pani Jesień już jest z nami, przywitaliśmy ją podczas spaceru w parku. Nie zapomnieliśmy o naszych chłopcach, więc obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

Jesień za oknami, a my w ramach obchodów Dnia Drzewa sadziliśmy drzewa na placu przedszkolnym. „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Wspólnie z nadleśnictwem Cierpiszewo zorganizowaliśmy turniej „Graj w zielone”.

11 Listopada to data ważna dla wszystkich Polaków, my również pamiętamy o naszej ojczyźnie. W przedszkolu odbyło się między innymi wspólne śpiewanie hymnu. Ponadto Żabki i Krasnale wzięły udział w akcji charytatywnej „Dzień w piżamie”, został ona zainicjowana przez Fundację „Gdy Liczy się Czas”. Celem tej zbiórki jest niesienie pomocy dzieciom onkologicznie chorym, a założona piżama pokazuje z nimi solidarność. Pomogliśmy również Fundacji Światło, biorąc udział w zbiórce prześcieradeł. Nie zapomnieliśmy również o bezdomnych zwierzętach z toruńskiego schroniska. Misie to ulubiona zabawka dzieci, wszyscy więc pamiętali o Dniu Misia.

W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia, nie zapomnieliśmy o pomocy innym. Zbieraliśmy podarunki dla wychowanków placówki wychowawczej „Młody las”, wzięliśmy udział w akcji Szlachetna Paczka, pomogliśmy naszym sąsiadom z Łucka w Ukrainie. Dekorowaliśmy sale, piekliśmy pierniczki. Mikołaj odwiedził nasze przedszkole. Zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Oczywiście były też spotkania wigilijne z rodzicami. Powitaliśmy również Panią Zimę.

Najważniejszym wydarzeniem były uroczyste spotkania z naszymi kochanymi Dziadkami. Nie zapomnieliśmy również o seniorach z pobliskiego Dziennego Domu Pobytu.  Świętowaliśmy również Dzień Kubusia Puchatka. Bardzo lubimy układać puzzle, Dzień Puzzli był do tego świetną okazją.

W karnawale same bale – w naszym przedszkolu też. Walentynki to nie tylko święto miłości, ale i przyjaźni. W Tłusty Czwartek raczyliśmy się pączkami. Poszerzyliśmy też wiedzę na temat dinozaurów (Dzień Dinozaura) i kotów (Dzień Kota). W przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs logopedyczny „Łatwe zabawy  trudnymi głoskami”. Pierwsze miejsce zajęła grupa „Mrówki”.

Dzień Kobiet, powitanie Pani Wiosny, Dzień Wody – to niektóre wydarzenia z marca.

Od początku miesiąca przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Cecylka Knedelek i Joasia zaprosiły nas na Kujawy. Zjedliśmy wspólnie w grupach urzoczyste śniadanie Wielkanocne. Nie zapomnieliśmy też o Dniu Ziemi.

MAJ

Rozmawialiśmy o bardzo ważnych, dla nas Polaków świętach – Dniu Flagi oraz święcie Konstytucji 3-go Maja. Kim był Mikołaj Kopernik? – każdy przedszkolak już to wie. W naszej placówce odbył się konkurs pt. „Niebo nad Toruniem”. Wzięliśmy również udział w projekcie Move – Week. Bardzo ważnym wydarzeniem były spotkania z rodzicami, z okazji ich święta. Każda grupa uczciła ten dzień w wyjątkowy sposób.

CZERWIEC

To przede wszystkim święto naszych Milusińskich. Były pikniki, zabawy na placu zabaw i inne atrakcje. Rodzice zorganizowali spotkanie z Paniami Animatorkami. Niespodziankę dla dzieci przygotowali również pracownicy przedszkola – zorganizowali przedstawienie pod tytułem „Rzepka”.