Maj
Malowanie temperą wyzwoliło w nas artystyczne dusze. Bardzo cieszyliśmy się z efektów naszych działań.
Spotkanie z alpakami było dla nas dużym przeżyciem. Poznaliśmy ich zwyczaje i wybraliśmy się na spacer. Mamy nadzieję na następne spotkanie .
Kwiecień
Warsztaty Wielkanocne z Mamą Aurelii – pełne kolorów, zaangażowania i radości z wykonanych koszyczków. Dziękujemy 🐰
Poszukiwania Zajaczka pełne ekscytacji i niespodziewanych zwrotów akcji zakończyły się sukcesem. Wielkanocny kosz został odnaleziony !!!
Przy Wielkanocnym stole rozmawialiśmy o zwyczajach i tradycjach Wielkanocnych.
Były świąteczne marzenia i życzenia 🐰
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – wspólnie uczestniczyliśmy w spacerze z dziećmi z grupy Biedronek i Lisków.
Dzień Sportu pełen wrażeń i zaangażowania w wykonywane konkurencję. Brawo Mrówki!!!!
Marzec
Dzień Kobiet – święto dorosłych pań i małych dziewczynek. Doskonała okazja do okazania sobie nawzajem życzliwości i sprawienia małych radości 🌷
Na konkurs logopedyczny „Łatwe zabawy z trudnymi głoskami” przygotowaliśmy wiersz „Imieniny wuja Stefana”. Jury doceniło nasze zaangażowanie i zajęliśmy II miejsce – bardzo się cieszymy !!!!!
Spektakl teatralny „Kocia wiosna” bardzo nam się podobał i wszyscy świetnie się bawiliśmy. Teraz nasza kolej na poszukiwanie wiosennych oznak w przyrodzie.
Luty
Zabawy walentynkowe były dobrą okazją do rozmów o przyjaźni. Wesołe zabawy i różnorodne działaności trwały cały dzień 🥰.
W lutym obchodziliśmy też urodziny Antosia.
Styczeń
W ramach spotkań z książką styczniu wysłuchaliśmy opowieści o Franklinie.W styczniu dzieci z grupy „mrówki” aktywnie uczestniczyły w zajęciach związanych z zimową porą roku. Obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, zwracając uwagę na zimową aurę. Przedszkolaki brały udział w prostych doświadczeniach, podczas których poznawały zjawisko zamarzania wody oraz topnienia śniegu. Rozmawialiśmy również o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu.
Ważnym wydarzeniem miesiąca była uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowały program artystyczny – recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zagrały na instrumentach muzycznych, sprawiając swoim bliskim wiele wzruszeń. Przedszkolaki samodzielnie wykonały także upominki w postaci serc i koszyczków z kwiatami dla babci i dziadka
W styczniu dzieci poznały również zwyczaje karnawałowe oraz wzięły udział w radosnym Balu Karnawałowym, podczas którego nie zabrakło tańców, zabaw i kolorowych strojów
Grudzień
Grudzień minął nam pod znakiem przygotowań świątecznych. Mikołajki dostarczyły nam wiele wrażeń i poczuliśmy już magię Świąt Bożego Narodzenia. Kolędowaliśmy z artystami z WTS, wykonaliśmy wraz z Rodzicami ozdoby świąteczne na Kiermasz. Ubraliśmy choinkę i zasiedliśmy do świątecznego stołu. Świąteczne przesłanie na długo pozostanie w naszych sercach .
Listopad
W ramach obchodów Święta Niepodległości wykonaliśmy biało-czerwone drzewo.
Braliśmy aktywny udział w audycji muzycznej „Polskie pieśni patriotyczne”
Opowiedzieliśmy młodszym przedszkolakom o Polsce przedstawiając wiersz i piosenkę.
Wspólnie z całą społecznością naszego przedszkola o 11.11 odśpiewaliśmy Hymn Polski 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Wykorzystaliśmy piękne jesienne dni na obserwację przyrody i poznawanie zakątków Parku Tysiąclecia.
Warsztaty z mamą Aurelii – „Miś z gąbki” sprawiły nam wiele radości i uświetniły obchody Dnia Misia.
Październik
Jesień rozgościła się również w naszej sali i sprzyja wielu działalnościom…
Dzień drzewa był okazją do poznania nowych gatunków drzew i wykonania zielników. Jak zmienić dynie w jesienny stroik? My już potrafimy!!!
Dzień dyni- bardzo dziękujemy mamie Aurelii za opowieść i dyniowe warsztaty. Był to dzień pełen wrażeń.
Wrzesień
Hubert i Adam obchodzili urodziny 🥳🥳. Rodzice Juliana opowiedzieli nam prawie wszystko o pracy policjanta. Utrwalaliśmy również wiedzę o bezpieczeństwie na drodze. Wiemy także, że nie wolno nam rozmawiać z nieznajomymi oraz znamy numer alarmowy 112. Z okazji Dnia Przedszkolaka oglądaliśmy specjalne przedstawienie i braliśmy udział w zabawach muzycznych. Jesień powitaliśmy w parku szukając jej skarbów. Zaprosiliśmy również jesień do naszej sali – posadziliśmy wrzosy.




































































































































































