MAJ

Praca plastyczna może być też super zabawą.

Podczas różnych zabaw rozwialiśmy różne zmysły: wzrok, słuch i dotyk. Doskonaląc wzrok szukaliśmy różnic pomiędzy obrazkami, wskazywaliśmy niepasujące do pozostałych przedmioty. Słuch rozwijaliśmy poprzez memo słuchowe i zabawy z instrumentami. Natomiast zmysł dotyku poprzez poznawanie różnych faktur dłońmi i stopami.

Przypomnieliśmy sobie, jak ważna jest przyroda w życiu człowieka w Dniu Niezapominajki. Wzięliśmy udział w akcji „Posadź drzewko dla przyszłych pokoleń”.

Wspólnie z Maksem świętowaliśmy jego urodziny, Maksiu życzymy Ci spełnienia marzeń.

Miło nam poinformować, iż Hania Krajniak otrzymała wyróżnienie w wewnątrzprzedszkolnym konkursie pt. „Wakacyjne marzenia”. Serdecznie gratulujemy.

Wzięliśmy również udział w kolejnej audycji muzycznej. Bardzo lubimy poznawać świat instrumentów.

Maj zakończyliśmy najpiękniejszą uroczystością, Dniem Mamy i Taty. Z tej okazji zaprezentowaliśmy krótki występ, a potem wspólnie z rodzicami bawiliśmy się na placu zabaw.

KWIECIEŃ

Dzień Marchewki był dniem wyjątkowo marchewkowym – zdrowym i witaminowym, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili.

Dzień Zdrowia był dla nas okazją, aby przypomnieć sobie ile witamin mają owoce, tego dnia tworzyliśmy owocowe obrazki. Najprzyjemniejszą częścią zadania była możliwość zjedzenia naszych dzieł. Dziękujemy rodzicom za pomoc i dostarczenie owoców, było pysznie.

Gimnastyka ważna sprawa, ale przede wszystkim super zabawa – chętnie bierzemy udział w zajęciach ruchowych.

„Jedna jaskółka wiosny nie czyni” – wzięliśmy udział w przedstawieniu teatralnym. W rolę aktorów wcieliła się Hania F., Tosia i Kacper.

Ozdobiliśmy nasz ogródek bratkami i zasialiśmy nasiona, aby powstała mini łąka kwiatowa.

Dzień Sztuki stał się inspiracją do poznania różnych dziedzin tej kategorii. Rozmawialiśmy o malarstwie, rzeźbie i muzyce. Układaliśmy kolorowe mandale, malowaliśmy w ciekawy sposób tła do naszych obrazów. Malowaliśmy muzykę za pomocą kolorowych wstążek oraz bawiliśmy się i graliśmy na bum bum rurkach.

W piątek z okazji Dnia Cyrku odwiedził nas klaun Pablo.

Wspólnie z Martynką i Frankiem świętowaliśmy ich 5 urodziny. Życzymy Wam spełnienia marzeń.

Dzień Ziemi był okazją do przypomnienia sobie, iż o naszą piękną przyrodę należy dbać. Wiemy, że dbając o planetę, dbamy o siebie.

„Bajeczki, książeczki kolorowe są” – słowa tej piosenki były wstępem do rozmowy o książkach i naszych ulubionych bajkowych bohaterach. Z okazji Dnia Książki – mama naszej Hani, p. Weronika Krajniak przygotowała dla nas materiały do samodzielnego wykonania zakładek do książek. Serdecznie dziękujemy.

Tydzień bez zabawek był niesamowity, z naszej sali zniknęły tradycyjne zabawki i pojawiły się różne przedmioty – pudełka, kartoniki, wytłaczanki i rolki po ręcznikach papierowych oraz papierze toaletowym. To one służyły nam do zabaw, było twórczo i kreatywnie.

Piękna pogoda za oknem zachęciła nas do wspólnej gimnastyki z grupą Jeżyki na boisku przedszkolnym.

Przed ważnymi dla każdego Polaka, dużego i małego, majowymi świętami przypomnieliśmy sobie najważniejsze wiadomości o naszej ojczyźnie.

MARZEC

Jest taki dzień, w którym swoje święto mają wszystkie kobiety, zarówno te małe, jak i te duże, my w przedszkolu również nie zapomnieliśmy o tym święcie. Był wspólny taniec i prezenty.

W przedszkolu nigdy nie jest nudno. Wesoło bawimy się i uczymy. W tym tygodniu nie zapomnieliśmy o Dniu Matematyki.

W tym miesiącu swoje świętowaliśmy urodziny z Zosią i Nadią. Naszym koleżankom życzymy wszystkiego najlepszego!

Wiosna zawitała do naszej sali, dzięki kwiatom przyniesionym przez rodziców zrobiło się kolorowo i wiosennie dziękujemy.

Wspólnie z Tymkiem świętowaliśmy jego 5 urodziny. Wszystkiego najlepszego!

W pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy nową porę roku. Chociaż pogoda nie dopisała i nie mogliśmy wyjść na spacer, deszcz nam nie przeszkodził. Wspólnie z innymi grupami przywitaliśmy Panią Wiosnę na holu przedszkola. Było bardzo wiosenne i radośnie! Mamy nadzieję, że przygotowane piosenki zaproszą już wiosnę do nas na stałe.

Dzień 21 marca do ważna data dla wszystkich osób z zespołem Downa. Na znak solidarności z osobami niepełnosprawnymi wzięliśmy udział w akcjach „Wyjątkowa skarpetka” i „Puszczam oczko”.

Dzień Wody to bardzo ważna data, przypomnieliśmy sobie, jak można dbać o przyrodę i co robić, aby nie marnować wody. Odwiedziła nas też p. Weronika Krajniak, mama Hani, która pokazała nam fantastyczne eksperymenty z wykorzystaniem wody. Serdecznie dziękujemy!

Ostatni tydzień marca był dla nas bardzo ciekawy. Po raz kolejny wzięliśmy udział w audycji muzycznej, podczas której słuchaliśmy muzyki granej na żywo. Odwiedziła nas mama Franka i przeczytała nam historię o wiewiórkach, które nie chciały się dzielić. Zajączek nie zapomniał o nas i przyniósł nam drobne upominki. Wspólnie zasiedliśmy do świątecznego stołu. Otrzymaliśmy nagrody za kartki wielkanocne. Odwiedziliśmy Dom Seniora, gdzie wspólnie z Jeżykami i Stokrotkami,  zaprezentowaliśmy krótki program artystyczny, złożyliśmy życzenia i przekazaliśmy kartki wielkanocne, przygotowane wspólnie z najbliższymi na konkurs plastyczny. Podczas zabaw na placu zabaw spotkaliśmy Binga.

LUTY

Pierwszy tydzień lutego był dla nas bardzo słodki. Najpierw świętowaliśmy Dzień Nutelli, a następnie Tłusty Czwartek. Dziękujemy Pani Weronice, mamie Hani za przyniesienie słoiczków z domową nutellą, była pyszna. Mogliśmy więc posmakować smak kupionej  i domowej nutelli.

W Tłusty Czwartek nie tylko jedliśmy pączki, ale też wykonaliśmy kolorowe donaty.

Odwiedziliśmy również Dom Legend. Niektórzy z nas uczestniczyli w inscenizacjach poznawanych legend. Po drodze, na pamiątkę zrobiliśmy sobie wspólną fotografię pod pomnikiem Mikołaja Kopernika.

Zabawy w teatr są super, poznawaliśmy pojęcia związane z teatrem, wcielaliśmy się w role i robiliśmy własne kukiełki.

Uczestniczyliśmy również w audycji muzycznej, podczas której odwiedziliśmy Meksyk.

Wiemy, że przyjaźń to bardzo ważna rzecz, w dniu Świętego Walentego, my świętowaliśmy Dzień Przyjaźni.

W kolejnym tygodniu poszerzaliśmy wiedzę na temat kosmosu, budowaliśmy rakiety z klocków i lepiliśmy ufoludki. Obchodziliśmy również Dzień Dinozaura.

W Dzień Tosta było przepysznie. Dziękujemy rodzicom za pomoc. Zwłaszcza Pani Paulinie Przybysz i Dominice Romankiewicz za przygotowywanie tostów.

Odwiedziła nas też mama Hani Kr., Pani Weronika i zabrała nas nad staw, robiliśmy żabki i rybki. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Z Mają i Wiktorem świętowaliśmy ich urodziny.

STYCZEŃ

Kolejny miesiąc przed nami. Rozpoczęliśmy go od wspólnego świętowania urodzin najpierw z Kacprem, potem Hanią Kl. Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!

Z okazji Dnia Słomki do Picia wykonywaliśmy ćwiczenia oddechowe. Dmuchanie na skrawki papieru to super zabawa. Następnie słomki zaczarowaliśmy we wskazówki do naszych zegarów.

Rozmawialiśmy też o zwierzętach, już wiemy co robią zimą. Wspólnie z naszą Panią przygotowaliśmy ptasie przysmaki. Zrobiliśmy również plakat przedstawiający zimowy las i mieszkające w nim zwierzęta. W grupach budowaliśmy karmiki z klocków.

Uczestniczyliśmy w audycji muzycznej. Artyści z agencji artystycznej Proculture zaprosili nas na spotkanie pt. „Brzmienia Nowego Roku”. Zosia, Leon J.,  Tymek i Denis pomagali artystom.

Dzieci lubią zimę, zima lubi dzieci – korzystamy z uroków zimowej aury.

Obchodziliśmy kolejne urodziny, tym razem świętowaliśmy z Lenką. Spełnienia marzeń!

Podczas realizacji tematu „Coś z niczego” świetnie się bawiliśmy. Były zabawy z gazetami, sznurkami,  poznaliśmy nowy instrument Bum bum rurki, rysowaliśmy na „czarodziejskich kartkach” – wystarczyła chwila i nasze obrazki znikały.

Z Adasiem świętowaliśmy jego urodziny – Sto lat Adasiu!

Święto Babci i Dziadka było okazją do zaproszenia naszych najbliższych do przedszkola. Przygotowaliśmy dla naszych kochanych Dziadków przedstawienie. Dziękujemy za tak liczne przybycie. Babciu i Dziadku bardzo Was kochamy!

Budowanie z klocków lego to super zabawa, popatrzcie jakie piękne budowle powstały. Dziękujemy Hani Kr. i jej Mamie za wypożyczenie klocków lego – duplo.

Bal karnawałowy to super zabawa. Było wesoło i kolorowo. Dzięki rodzicom mieliśmy piękne stroje. Dziękujemy!

GRUDZIEŃ

4 grudnia odwiedzili nas nasi najbliżsi. Na początku wesoło się bawiliśmy, były zagadki, masażyk i rozgrzewka dłoni podczas zabawy rytmicznej. Następnie wspólnie ozdabialiśmy bombki, które zawisły na choince w naszej sali. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Mikołajki to był dzień pełen wrażeń. Odwiedził nas Święty Mikołaj, chociaż go nie zobaczyliśmy przyniósł nam prezenty. Każdy z nas dostał książeczkę, a do sali dostaliśmy od Mikołaja wózki dla lalek i nowe klocki. Dziękujemy Mikołaju! W naszym przedszkolu świętowaliśmy też tego dnia imieniny Mikołaja Kopernika, w kilku salach nasze Panie przygotowały różne kosmiczne zadania. Wspólnie z Klaudią świętowaliśmy jej 4 urodziny.

Zimowa aura pozwala nam na śniegowe zabawy.

Kolejny tydzień za nami. Na początku tygodnia uczestniczyliśmy w przedstawieniu pod tytułem „Pingwin Negatyw”. Bohater przypomniał nam, że zawsze trzeba mówić prawdę. Odwiedzili nas również nasi kochani Rodzice, przygotowaliśmy dla nich krótkie przedstawienie. Na zakończenie odwiedził nas sam Święty Mikołaj z prezentami. Bardzo lubimy świąteczne przygotowania, tym razem wspólnie robiliśmy łańcuch z kolorowych pasków, zobaczcie jaki długi. Wiktor otrzymał dyplom za udział w konkursie na najpiękniejszą bombkę.

Odwiedziła nas mama Lenki i przeczytała książeczkę dziękujemy. Boże Narodzenie co raz bliżej, a my w przedszkolu również świętowaliśmy. Wspólnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu. W pierwszy dzień zimy, chociaż na dworze nie było śniegu, to w naszej sali zrobiło się zimowo, dzięki śnieżynkom przygotowanym przez chętne dzieci i ich rodziców. Hania Kr. i Martynka otrzymały dyplomy za udział w wewnątrzprzedszkolnym konkursie literacko – plastycznym pt. „Moje prawa i obowiązki”. Milo nam poinformować, iż Hania otrzymała wyróżnienie.

LISTOPAD

Wykorzystujemy piękną  pogodę wesoło bawiąc się na placu zabaw.

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odwiedziła nas mama Tymka, dziękujemy.

Wiemy co jeść, aby być zdrowym. Z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego jedzenia przygotowaliśmy witaminowy smakołyk, czyli sałatkę owocową. Była pycha!

Święto Niepodległości to dla nas Polaków bardzo ważna data, a znajomość słów hymnu jest ważna, już od najmłodszych lat. Dlatego o 11.11 wspólnie z innymi grupami zaśpiewaliśmy hymn. Starsze grupy zaprosiły nas również na występ z okazji tego ważnego święta. Serdecznie dziękujemy.

10 listopada obchodzony jest również Dzień Jeża, my też nie zapomnieliśmy o tych milutkich stworzeniach. Odwiedził nas Pan Maciej, który pokazał, jak przygotował domek dla jeża, który umieściliśmy na terenie naszego przedszkola. Dziękujemy!

Podczas spotkania z Twórczą Chatą rozwijaliśmy nasze zmysły.

Z okazji Dnia Praw Dziecka odwiedziła nas grupa „Zajączki”, która zaprezentowała nam krótki występ opowiadający o naszch prawach.

„Kolorowe kreski w pudełeczku noszę” – słowa tej znanej piosenki wykorzystaliśmy do zabaw z okazji Dnia Kredki. Kredkami nie tylko rysowaliśmy, ale też wykorzystaliśmy je do wykonania akompaniamentu do tej znanej piosenki.

Dziękujemy mamie Hani Kr. za udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Kolejne spotkanie z przyrodą za nami. Odwiedził nas Pan Marcin i opowiedział nam o jerzykach.

Każdy z nas kocha pluszowe Misie, z okazji święta tych pluszowych zabawek wesoło się bawiliśmy.

Gdzie mieszka prąd? Czy jest potrzebny?  Oto pytania na które szukaliśmy odpowiedzi w tym tygodniu. Bardzo podobało nam się rysowanie kabli na różnych powierzchniach.

Na zakończenie listopada odbył się Bal Andrzejkowy. Wspólnie z grupą „Jeżyki” wesoło bawiliśmy się. Były tańce, wróżby i słodki poczęstunek.

PAŹDZIERNIK

Już wiemy, że domowy dżem smakuje wyśmienicie! Dziękujemy Mamie Maksa za tak smaczny podwieczorek.

Dzień Muzyki był inspiracją do rozwijania zdolności muzycznych.

Odwiedziła nas Myszka Miki, z którą mogliśmy przybić piątkę.

Odwiedziła nas Mama Nadii i przeczytała nam bajkę. Serdecznie dziękujemy.

Spacer do parku pozwala nam obserwować zmieniającą się przyrodę.

Uśmiech rozświetla nawet szary dzień, przypomnieliśmy to sobie w Dzień Uśmiechu.

Dzień Drzewa był okazją do rozwijania szacunku wobec przyrody wśród najmłodszych. Dzięki rodzicom zasadziliśmy dwa buki, które upiększyły teren naszego przedszkola. Poszliśmy również do Parku Tysiąclecia, gdzie podziwialiśmy piękno przyrody i wesoło bawiliśmy się wśród drzew.

Wraz z Denisem świętowaliśmy jego 4 urodziny. Denisku z okazji Twojego święta życzymy Ci wszystkiego najlepszego!

Dzięki mamie Adasia mogliśmy dowiedzieć się, jak wygląda praca operatora koparki. Super zabawą była możliwość obejrzenia kabiny wewnątrz i zabawa…. klaksonem. Dziękujemy serdecznie.

Dzięki rodzicom, po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w przedstawieniu pt. „Kolory jesieni”. Tym razem w rolę aktorów wcielili się Tymek i Wiktor.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Komputera rozmawialiśmy o ty, jak bezpiecznie bawić się komputerem. Wspólnie ustaliliśmy, iż możemy korzystać z komputera, ale tylko pod opieką rodziców. Lenka, Blanka i Tymek zbudowali swoje własne komputery.

Z okazji Dnia Listonosza odwiedziliśmy Urząd Pocztowy, gdzie poznaliśmy jak wygląda praca na poczcie.

Dary jesieni wciąż sprawiają nam wiele przyjemności, tym razem robiliśmy las z wykorzystaniem liści.

W Dniu Seniora odwiedziliśmy osoby starsze, które są pensjonariuszami Dziennego Domu Pobytu Seniora „Seniorzy razem”. Zatańczyliśmy, złożyliśmy życzenia i przekazaliśmy własnoręcznie przygotowaną laurkę.

Wspólnie z Alą świętowaliśmy jej urodziny. Życzymy wszystkiego najlepszego.

Odwiedził nas Pan Leśniczy i opowiedział o swojej pracy.

Wzięliśmy udział  audycji muzycznej pt. „Zaczarowany Świat Bajek”.

Wiemy, że nauka może być ciekawa.

Dzięki uprzejmości rodzicom Wiktora odwiedziła nas Pani Magdalena Wendt, fotograf. Mieliśmy okazję cielić się w rolę fotografów i modeli. Dziękujemy za super zabawę.

Z Tosią i Polą świętowaliśmy urodziny. Wszystkiego najlepszego!

WRZESIEŃ

Znów jesteśmy razem i wesoło się bawimy.

Nasza pierwsza wycieczka – pojechaliśmy do Ogrodu Zoobotanicznego.

„Jestem sobie przedszkolaczek” – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Odwiedziliśmy pobliski sklep i kupiliśmy pyszne owoce.

Zapasy na zimę przygotowane. Sami kisiliśmy ogórki.

Powitaliśmy Panią Jesień.

Urodziny obchodził Leon, wszystkiego najlepszego!

Wiemy, że jabłka są smaczne i zdrowe, a Dzień Jabłka był okazją do przypomnienia sobie ich znaczenia w naszej diecie.

Dzień Chłopaka – życzymy wszystkim chłopcom tym dużym i małym wszystkiego najlepszego.

Odwiedziła nas Mama Adama i przeczytałam nam historie  „Gangu Swojaków”. Dziękujemy serdecznie.