MAJ

Liski obchodziły Dzień Pszczoły. Dzieci rozmawiały też o mieszkańcach łąki i malowały łąkę w plenerze. „W zdrowym ciele zdrowy duch” Liski brały udział w zajęciach pokazowych z piłki nożnej.

KWIECIEŃ 

W środę 1 kwietnia odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Śniadanie zostało rozpoczęte wspólnym składaniem życzeń świątecznych.
Dzieci po śniadaniu wielkanocnym ruszyły na poszukiwanie prezentów od Zajączka. 2 kwietnia dzieci obchodziły „Światowy Dzień Świadomości autyzmu” oraz aktywnie uczestniczyły w Dniu Sportu.

MARZEC

Liski obchodziły Dzień Kobiet oraz  zdobyły II miejsce w konkursie logopedycznym ,,Łatwe zabawy z trudnymi głoskami”. Dzieci wzięły udział w teatrzyku „Magmowców” – „Kocia wiosna”. Liski założyły mini ogródek! Dzieci posadziły bratki, cebulki frezji, czekają też na swój szczypiorek i obserwują co wyrośnie z ziemniaka. Liski pojechały na Warsztaty Wielkanocne w Górsku. Zobaczyły pokaz iluzjonisty, udekorowały wielkanocnego zajączka, szukały złotej marchewki oraz zostały zamknięte w ogromnej bańce.

LUTY

Liski podczas spotkania z policjantem przypomniały i utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci bardzo kreatywnie spędzały czas podczas „tygodnia bez zabawek”. Podczas realizacji zajęć ,,Dobre sposoby na choroby zakaźne” Liski dowiedziały się jak groźne dla naszego zdrowia są wirusy i bakterie. 26 lutego dzieci obchodziły Dzień Dinozaura. Z tej okazji Liski odbyły  niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Dzieci zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów. Dowiedziały się jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim jest paleontolog.

STYCZEŃ

Liski wzięły udział z policjantami, podczas którego dowiedziały jak bezpiecznie spędzić ferie. Liski wzięły udział w cyklicznym spotkaniu z książką. Pani Sylwia przeczytała książkę ,,Franklin ma zły dzień”.

W środę odbył się w naszym przedszkolu wielki bal karnawałowy. To moment, kiedy można przebierać się do woli. Zabawy, humoru i radości było co nie miara. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele zadowolenia i uśmiechu. 30 stycznia dzieci spotkały się z ratownikami medycznymi, podczas którego zobaczyły strój ratownika medycznego, wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy oraz zachowań w sytuacjach zagrożenia zdrowia. Liski tworzyły również własne zabawki podczas „tygodnia bez zabawek”.

GRUDZIEŃ

Liski wzięły udział w audycji Muzycznej ,,Kolędy i Pastorałki – wspólne kolędowanie. Ahhh …..grudzień, jak zawsze pełen emocji i wrażeń! Za Liskami Mikołajki, spotkanie z książką, warsztaty świąteczne z Rodzicami!

15 grudnia Liski pojechały do Krainy Świętego Mikołaja w Górsku. Najważniejszą atrakcją bylo spotkanie z samym Świętym Mikołajem. Wycieczka była pełna uśmiechu, zimowej magi i wyjątkowych wspomnień. Dzieci wróciły zachwycone, bogatsze o nowe doświadczenia i świąteczny nastrój, który pozostanie z nimi na długo. To był dzień pełen radości, zabawy i prawdziwej świątecznej atmosfery.

17 grudnia Liski obchodziły jeden z najpiękniejszych  dni w roku – Wigilię. Wspólne kolędowanie wprowadziło je w świąteczny nastrój. Potem dzieci odwiedził długo oczekiwany gość Święty Mikołaj, który docenił ich starania i oprócz worka pełnego prezentów przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Później odbył się uroczysty obiad wigilijny.

LISTOPAD

Podczas wyjścia do pobliskiego parku Liski zebrały dary jesieni i Stworzyły z nich mandale jesienne. Było to ciekawe doświadczenie wymagajajace kreatywnego myślenia, skupienia i współpracy w grupie. W pierwszym tygodnia listopada dzieci poznały symbole narodowe oraz ich znaczenie. Przedszkolaki zrobiły pracę plastyczna ,,Stempelkowa mapa Polski” oraz zagrały hymn Polski na Bum-Bum Rurkach.

Ostatni tydzień listopada był ,,Tygodniem bez zabawek” Dzieci bawiły sie zabawkami stworzonymi przez nauczyciela oraz tworzyły swoje.Liski lepiły bałwana, rzucały śnieżkami oraz robiły aniołki na śniegu.

PAŹDZIERNIK 

Liski miały okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych w WORD. Tam poznały: zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zagrożenia, jakie wynikają z bycia niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, jak poruszać się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza, poznały wybrane znaki drogowe.

9 października dzieci pojechały do Nadleśnictwa Cierpiszewo. Wybrały się do lasu, dowiedziały się czym zajmuje się Leśniczy, poznały drzewa liściaste i iglaste. Liskom udało się też znaleźć grzyby. 10 października dzieci obchodziły Dzień Drzewa, wykonały pracę plastyczną ,,Jesienne drzewo”, a potem wspólnie posadziły drzewo.

Liski chętnie wykorzystują materiał przyrodniczy do nauki i zabawy.

Liski obejrzały film pt. ,,Psia mowa, jak zrozumieć psa”, dzięki któremu dowiedziały się jak czytać psie komunikaty oraz jak reagować i zachowywać się, aby budować bezpieczną relację z psem. Dzieci dowiedziały się także czego potrzebuje pies-przyjaciel, jak wygląda odpowiedzialność i jak ważna jest empatia wobec zwierząt. 22 października wspólnie z innymi grupami z przedszkola Liski zaśpiewały piosenkę o emocjach w ramach obchodów Dnia Zdrowia Psychicznego.

Dzieci poznały instytucję poczty, pracę listonosza i osób tam pracujących. Podczas wycieczki zobaczyły, jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka. Pierwszy dzień „Tygodnia bez zabawek”- było ciekawie, było kreatywnie, było suuuuper!

WRZESIEŃ 

Nowa grupa Liski powoli wdraża się do nauki i zabawy w przedszkolu.
Odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka oraz inne wspólne wydarzenia, takie jak: zabawy z piłką z trenerami „Młode talenty”, przedstawienie grupy „Wiewiórki” z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, a także Dzień Kropki.

Dzieci z grupy Liski utrwalały zasady o ruchu drogowym. Przypomniały zasady przechodzenia przez jednię, stosowania się do sygnalizacji świetlnej, poruszania się bezpiecznie po chodniku. Dzieci wzięły także udział w akcji „Sprzątanie świata”.

30 września w grupie „Liski” dzieci obchodziły Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów niezwykle niespodzianki.